Kamizelka kuloodporna Moratex I

Producent kamizelki, firma Moratex.

"Kamizelka kuloodporna przeznaczona jest dla wojska. Polski Kontyngent Pokojowy Sił Zbrojnych ONZ w Jugosławii użytkuje ten typ wyrobu. Kamizelka skonfekcjonowana jest bardzo estetycznie. Zastosowane są najlepsze materiały włókiennicze.
W wersji podstawowej elementemkuloodpornym jest wielowarstwowy wkład z tkaniny aramidowej "Kevlar" lub "Twaron".
Kamizelka chroni użytkownika:
- z przodu od brody do pachwin włącznie.
z tyłu:
- szyję i korpus do nerek włącznie oraz z boków - od pach do nerek włącznie.
Z boków zapinana jest na taśmy velcro, ułatwiające szybkie zakłądanie i zdejmowanie kamizelki oraz zapewniające dobre przyleganie do ciała. Nie utrudnia ruchów użytkownika. Ma małą masę, nie przekraczającą 4,7 kg dla rozmiaru M.
kamizelka chroni przed 9 mm pociskami o masie 6 g i prędkości uderzenia 285 (+15) m/s oraz 9 mm pociskami Parabellum (FMJ) o masie 8 g i prędkośsci uderzenia 358 (+15) m/s.
Kamizelki są oferowane w rozmiarach S,M,L w dowolnej kolorystyce. Producent gwarantuje dostarczenie nowych powłok zewnętrznych lub naprawę powłok użytkowanych.
Badania balistyczne wykonywane są w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia."*

* tekst z oryginalnej ulotki do tej kamizelki

Swego czasu miałem tą kamizelkę, jedyne co o niej moge powiedzieć to to, że była w porządku.
Wykonana z materiału bawełnianego a nie z poliestru ( nie świeciła w noktowizjii). Jest niemalże takiej samej długości co KLV więc nie utrudnia siadania i kucania. Tył kamizelki jest nieco dłuższy więc dobrze chroni tył pleców. Na prawym ramieniu jest specjalna podkładka pod stopkę kolby zapobiegająca ślizganiu się jej (ciekawe czemu zaprzestali tego pomysłu w innych kamizelkach?). Jedynym mankamentem tej kamizelki był brak regulacji "wzrostu", można ją było tylko regulować "po obwodzie". Drugim mankamentem była mała ilość kieszeni na magazynki (zdaje się tylko cztery wchodziły do niej).

 

autor: Wally
data dodania: 15.11.2007